Monere

Ptáte se, kdo je Monere?

Jsem Mony, hrdá maminka dvou dětí a dvou chlupatých parťáků. Ale to není celý můj příběh. Jsem také sestrou Páji, která čelí výzvám spojeným s mozkovou obrnou.

Mým dětstvím provázela lákavá vůně látek a zvuk šicího stroje, což byla touha mého nadšení pro textilní tvorbu. První experimenty s tkaninami jsem realizovala na domácím šicím stroji, kde jsem vytvářela své první kousky - některé úspěšné, jiné ne tak moc. Postupem času, jako matka dvou dětí, jsem začala šít převážně pro ně, a později také pro sebe.

Kromě šití se věnuji i své další vášni – a to je práce kosmetičky. Kreativita a tvoření – to je moje. Miluju tvoření, přírodu, dobré jídlo, kafe, ale také skvělé romány (a další dobré knihy). Musím ale přiznat, že moc času na čtení mi nezbývá. Dalším relaxem je pro mě i jízda na motorce.

Mimo jiné máme i chovatelskou stanici na hafany Retriever Flat Coated. Máme dvě fenky – April a Bella, jsou tu neskutečná zlatíčka a naši parťáci. Jsou součást naší rodiny, ale i naše pýcha na výstavách. A představte si, že s námi sdílí i naši sedačku.

Nikdy by mě nenapadlo, že se pustím do tvorby kabelek a batůžků. Už tak mám co dělat. Vše vzniká na půdě našeho domu – zde mi manžel vytvořil prostor na mé tvoření. Musím mu poděkovat hlavně za ty těžké stroje, které mi nahoru vynosil. A že jich bylo.

To, co začalo kosmetickou taštičkou a batohem na rodinné výlety, skončilo e-shopem, který miluju. Vše tvořím sama – od nákupu materiálu, vytvoření střihu až po šití, balení a odesílání. Láska k řemeslu a touha tvořit něco, co má smysl, je pro mě nesmírně dojemná a krásná.