Monere

Ptáte se, kdo je Monere?

Nejsem jen manželka skvělého muže, ale také máma dvou dětí a stejného počtu chlupáčů. Ale mimo to jsem také sestra Páji, která má mozkovou obrnu.

Moje láska k látkám a šicímu stroji začala vznikat už během mého dětství – na našem domácím šicím stroji jsem si zkoušela své první úspěšné, ale i neúspěšné pokusy o to vytvořit něco hezkého. Jako maminka dvou dětí jsem začala šít hlavně pro ně, později i pro sebe.

Kromě šití se věnuji i své další vášni – a to je práce kosmetičky. Kreativita a tvoření – to je moje. Miluju tvoření, přírodu, dobré jídlo, kafe, ale také skvělé romány (a další dobré knihy). Musím ale přiznat, že moc času na čtení mi nezbývá. Dalším relaxem je pro mě i jízda na motorce.

Protože jsem máma dvou raubířů, jsou i oni nedílnou součástí tvoření mé značky – občas mi pomáhají vymýšlet nové kombinace materiálů, jindy obkreslují a stříhají střihy. Je to pro ně zábava.

Mimo jiné máme i chovatelskou stanici na hafany Retriever Flat Coated. Máme dvě fenky – April a Bellu, jsou tu neskutečná zlatíčka a naši parťáci. Jsou součást naší rodiny, ale i naše pýcha na výstavách. A představte si, že s námi sdílí i naši sedačku.

Nikdy by mě nenapadlo, že se pustím do tvorby kabelek a batůžků. Už tak mám co dělat. Vše vzniká na půdě našeho domu – zde mi manžel vytvořil prostor na mé tvoření. Musím mu poděkovat hlavně za ty těžké stroje, které mi nahoru vynosil. A že jich nebylo málo. O jejich opravování nemluvě.

To, co začalo kosmetickou taštičkou a batohem na rodinné výlety, skončilo e-shopem, který miluju. Vše tvořím sama – od nákupu materiálu, vytvoření střihu až po šití, balení balíčků a jejich odesílání. A zatímco děti mi pomáhají pomalovat krabice, můj muž je za siláka, který balíčky odveze. A že jich někdy je.  Láska k řemeslu a láska tvořit něco, co má smysl, je úžasná.